Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáže

 
 
 
 
 

thajska-masaz-3.jpgThajská masáž - olejová

Thajská olejová masáž vychází z tradiční thajské masáže s prvky ajurvédy. Je však odlišná od evropské masáže prováděné olejem.

Svým účinkem je považována za masáž léčebnou, uvolňuje svaly, má dobrý vliv na krevní, mízní systém, posiluje imunitu, psychiku, zbavuje stresu, uklidňuje nervový systém a vyrovnává energetický potenciál klienta.Pravidelné masáže též regulují otoky, tuhnutí tkáně a regulace střev.

 

 

dornovka.jpgDornova metoda

Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, která se používá k napravování nesprávných poloh kloubů a obratlů, bez nežádoucích vedlejších účinků.

Páteř je v přímém spojení s orgány těla s nervovou soustavou. Posunutá ploténka může vyvolat různé zdravotní problémy jak po stránce pohybové tak i blokády, které vedou k porušení funkce vnitřních orgánů. Následkem toho jsou potom potíže a nemoci, které se ale dají vyléčit za pomoci této metody.

Ošetřeni mohou být v podstatě všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní.

 

breuss2.jpgBreussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Tato masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží.

Masáž je možno libovolně opakovat a velmi dobře se kombinuje s Dornovo metodou.

 

Baňkováníimages-10-.jpg

 Používání baněk je známé již od starověku. Dodnes je to jedna z vhodných metod pro zmírnění potíží při bolesti zad, ale i pro ovlivňování funkcí vnitřních orgánů. Dále se využívá ke zlepšení krevního oběhu a detoxikaci. 

 

 

gua_sha.jpgGuasha

Speciální technika Gua Sha je podobná baňkové masáži, ale místo baněk se používá vhodně upravená destička např. z keramiky, rohoviny nebo jadeitu. Intenzivním, místním prokrvením se dosáhne uvolnění svalů a z těla „odchází" horkost, odpadní látky a toxiny. Masáží se ošetří místa na těle, kde se obtížně provádí baňková masáž - oblast šíje, ramen, chodidel apod.

 

Reflexní masáž plosky nohymas_nohou.jpg

Princip není založen na nervových drahách, ale na reflexních vztazích ( i při přerušení míchy tyto dráhy fungují). Reflexní dráhy vyrábějí více endorfínů.

Indikace je vhodná při bolestech páteře, svalů, hlavy a pohybového aparátu, alergie, deprese a stresy, stavy únavy a vyčerpání.

 

 

lymfodrenaz.jpgReflexní lymfodrenáž

 

 Manuální lymfodrenáž - vedle krevního oběhu máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro odstranění těchto látek z tělních tkání. Jeho zablokování vede k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoků tzv. lymfatickému. Manuální lymfatická drenáž používá speciálních pomalých jemných hmatů napomáhajících k pročištění lymfatických cest a zlepšení odtoku lymfy

Každá žena starší 30-ti let by měla 2xročně absolvovat detoxikační lymfatickou drenáž chodidel.

 

Indická masáž hlavyindian_head.jpg

Tato masáž je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organizmus (poruchy spánku a nespavosti, zlepšuje koncentraci, jasnější myšlení a energetické vyrovnání).

 

 

celulityda.jpgAnticelulitidní masáž

Celulitida je shluk tukových buněk, ve kterých jsou usazené toxiny, vytvářející uzlíky díky vazivovým vláknům, které je obsahují. Tyto buňky se vyskytují téměr všude mezi kůží a svalstvem. Výjimku tvoří dlaně, chodidla a kůže na hlavě.

S touto masáží odbouráváme nahromaděné tukové buňky a společně se změnou životního stylu napomáhá hubnutí.

 

 

 Masáž dětímasaz_deti.jpg

 

 Masáž dětí je přirozeným prostředkem komunikace a patří mezi základní potřeby dítěte. Příjemný a jemný dotyk navozuje pocit bezpečí a psychické úlevy. Masáž může u dětí zklidnit nervovou soustavu nebo blahodárně působit na zažívací systém
                                         

 

Masáže pro těhotné 

masaz_tehotnych.jpgUvolňující masáž pro nastávající maminky. Vhodné v období mezi 3. a 8. měsícem těhotenství. Tato masáž je určena pro nastávající maminky, které si chtějí odpočinout a uvolnit se. Je to jemná masáž, která ulevuje od bolestí zad, hlavy, nespavosti, otoků a dalších drobných potíží. Dodává pocit úlevy a svěžesti. Masírují se záda,šíje hlava a obličej.Nohy pouze od kotníků nahoru, ruce od zápěstí.
Pokud má nastávající maminka problémy s krevním tlakem (příliš nízký nebo naopak vysoký), měla by se nejprve poradit se svým lékařem
.

 

                                                                                                                                                                                                                 Míčková facilitace                                                                 

Míčkování jeMíčková facilitace - míčkování reflexní metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí příčně pruhovaných, hladkých svalů k jiným změnám, které napomáhají uzdravení nebo aspoň k výraznému zlepšení stavu. Metodu vyvinula fyzioterapeutka paní Jebavá původně při léčení astmatických dětí. Po "namíčkování" došlo k ústupu dechových obtíží a vykašlání hlenů. Svou metodu dále rozpracovávala a míčkování se dnes používá u celé řady dalších poruch a nemocí.

 
Molitanové míčky se vyrábějí ve 4 velikostech od průměru 2 do 9 cm, z hygienických důvodů má každý svůj míček. Používají se 2 techniky pohybu míčku po těle - koulení a vytírání. U nemocných dětí zacvičíme do techniky míčkování.
 
1. astma, záněty průdušek, dutin
2. poúrazové stavy - bolestivé jizvy, otoky, bolestivé klouby
3. obrny periferních nervů - např. lícního nervu
4. poruchy imunity, časté infekce dýchacích cest, alergické stavy
5. vadné držení těla, skoliosy
6. dětská mozková obrna k zlepšení spasticity
7. vertebrogenní syndromy
 

 

Sportovní a rekondiční masáže

sportovni-masaze.jpg

Sportovní a rekondiční masáž je pro svou všestrannost hojně využívána jak vrcholovými, tak rekreačními sportovci (Jedná se často o přípravné masáže před sportovním výkonem, tonizující masáž před zátěží, během zátěže, o regenerační masáž po výkonu a uvolňující masáž během tréninkového období. Pomáhá k uvolnění, regeneraci, uklidnění nebo naopak povzbuzení namáhaného nebo často přetěžovaného svalstva.), lidmi s aktivním životním stylem, lidmi, kteří mají sedavé zaměstnání a potřebují uvolnit šíji a záda, stejně i širokou veřejností.

 U této masáže používáme tradiční techniky dlouhých, krátkých, hlubokých nebo mělkých tahů, hmatů a hnětení, stejně jako i jemného, středního nebo silného tlaku nejen na postižené místo tak, abychom co nejlépe dosáhli výše uvedených žádaných stavů. 

Regenerační masáže, měkké a trakční techniky (páteř, záda, horní a dolní končetiny)

images-2-.jpg


K uvolnění silně namožených svalů, kdy klasická nebo rekondiční masáž již nepomáhá.

 

 

Masáž lávovými kameny

studio-jana-lavove-kameny3.jpg

Masáž HOT STONES - horké kameny je jednou z nejluxusnějších a nejúčinnějších masáží přicházející  z Polynésie. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. Na tělo masírované osoby se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 38 - 40°C. Teplo kamenů se klientovi rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje.
 
Kameny zároveň předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.
 177_masaz-lavovymi-kameny-4-1-.jpg
Samotná masáž je pro klienta velmi příjemná. Tělo je masírováno střídavě kameny i bez nich, často se používají také voňavé exotické oleje. Každý, kdo masáž lávovými kameny někdy vyzkoušel, o ní mluví jen s nadšením. Někteří klienti potvrzují, že účinky masáže cítili ještě několik dní po jejím provedení.
 
 
 studio-jana-lavove-kameny4.jpg
Indikace:
 • odstranění stresu a napětí v těle
 • stimulace krevního a lymfatického systému
 • podpora detoxikace těla
 • řešení problémů se spánkem
 • zmírnění bolestí kloubů, revmatismu, křečí
 • odstranění bolestí hlavy 
Kontraindikace:studio-jana-lavove-kameny5.jpg (nutná konzultace s lékařem)
 • gravidita
 • přecitlivělost na vysoké teplo
 • křečové žíly, oběhové problémy
 • kožní onemocnění
 • onkologická, diabetická, horečnatá a infekční onemocnění

Na malé děti smí být použita lehká forma stimulace.

 

 Mobilizační techniky dornova_metoda23-1-.jpg

Mobilizační techniky jsou velmi účinnou a uznávanou technikou v léčbě a prevenci poruch pohybového aparátu. Jejich využití nalezneme prakticky ve všech klinických oborech, ve sportovní medicíně a v léčbě jak akutních. tak chronických onemocnění muskoloskeletálního systému. 

Mobilizační techniky patří mezi prostředky manuální medicíny, kdy se nenásilně a postupně obnovuje funkční pohyblivost a tzv. kloubní vůle u zablokovaného kloubu. Po úspěšné mobilizaci se kloub dostává do správného postavení a v okolí blokády se normalizuje narušený lymfatický a krevní oběh, zlepšuje se pohyblivost měkkých tkání a dojde k rychlému ústupu bolesti. Děje se tak jemnými cílenými manévry, které jsou šetrné a pomalé. Klouby se tím dostávají do svých přirozených poloh.
Součástí mohou být i automobilizační cviky, které klient může po instruktáži provádět sám doma. V současné době šetrnější a bezpečnější mobilizace nahrazují nárazové manipulace.

 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 30736
Měsíc: 439
Den: 8